Mūsų istorija su vestuvėmis panaši į daugelio šioje nišoje dirbančių medijų specialistų, viskas prasideda nuo draugų vestuvių, norėdami sutaupyti, jaunieji pasitiki draugais ar kolegomis, kurie dirba video srityje. Taip pradėjome ir mes, tačiau kaip netyčia pradėjome, taip netyčia ir įsibėgėjome, gavome gražių rekomendacijų ir klientai patys mus susirado. Šiuo metu prioritetas yra vestuvinių filmų kūrimo specifikos tobulinimas, o sezono metu kitų darbų ir nesiimame, o atiduodame visą savo laiką savaitgalių filmavimams ir montažų kūrimui šiokiadieniais.

Didžiausią postūmį davėte Jūs, klientai, su nepamirštamais įvertinimais, kurie tampa motyvacija nesustoti, o net ir stengtis daryti ką darome dar geriau. Įsisukame į užburtą naujų jaunųjų porų ir vis kitokių vestuvių (vėliau ir filmų) ratą, čia tobuliname komunikaciją su klientu, kad paslaugą suteiktume kuo naudingesnę ir kokybiškesnę, neatsisakome patarti, atsakyti į visus kylančius klausimus, dėl to nesidrovėkit domėtis, klausinėti kodėl reikia 2 kamerų, kodėl rekomenduojame tokį ar kitokį montažą.

Darbe vadovaujamės racionalumu ir lygiateisiškumu. Nesvarbu jūsų vestuvės didelio biudžeto ar mažo, visur taikome standartines fiksuotas kainas.

Mūsų darbų stilius ir kodėl jis toks

Nenuostabu, kad vestuvių operatorių traileriai ir filmai skiriasi, mano požiūriu tam įtakos turi:

  • Asmenybės temperamentas, kuris įtakoja filmavimo ir montažo dinamiką ir stilistiką;
  • Kūrybiškumas bei patirtis filmavimo aikštelėje ieškant filmavimo kampų ir kompozicijų;
  • Patirtis montažo kūrime ir gebėjimas prikaustyti dėmesį, plėtoti ir vystyti istoriją;
  • Techninės filmavimo įrangos charakteristikos

Garso takelis

Mūsų darbuose garso takelis vaidina didelį vaidmenį nuotaikos kūrime, stengiamės, kad muzika esanti filme ir traileryje kuo labiau atspindėtų jaunųjų nuotaiką, jų esmę. Dažnai mūsų paklausia, pagal ką rinkome muziką, o mūsų atsakymas paprastas – pagal Jus! Jūsų “vaibas” mums diktuoja garso takelio reikalavimus, klausome ką Jūs klausote, bandome ne vieną takelį skirtingoms filmo dalims, kad vaizdas ir garsas būtų harmonijoje. Kad ir kaip norėtume, kelioms vestuvėms tų pačių garso takelių panaudoti nepavyksta, nes žmonės ir jaunųjų poros yra skirtingos, kiekvienoms vestuvėms ieškome vis kitų stilių, atlikėjų, dainų, o tai mums didelis postūmis muzikos pažinime.

Filmavimo stilius

Filmavimo stilius, kurį išvystėme yra gana kompleksiškas, kuris priklauso nuo objektyvų, stabilizatorių ir objektų kuriuos filmuojame.

Naudojame profesionalius fotokamerų objektyvus, kurie “plauna” nefokusuotus plotus, o tai išryškina pirmą planą ar tai, kas yra fokuse.  Erdvėms naudojame plačių kampų objektyvus, žmonių susibūrimams – kintamo židinio nuotolio, kad greitai galėtume keisti kampą ir kompoziciją, ceremonijoje naudojam tele objektyvus, galime būti toli nuo filmuojamo objekto, tačiau vistiek jį filmuoti stambiu planu. Iš esmės turime viską, ko reikia kuriant profesionaliam ir dinamiškam montažui.

2017-ieji mums labai svarbūs metai, nuo šio sezono pradedame naudotis aukščiausios klasės objektyvais ir kameromis, objektyvai ypač šviesūs, leidžiantys filmuoti prietemoje, gražiai “plaunantys” foną, nefokusuotus plotus, kas yra labai svarbu vestuvių meniniam filmavime. Sony A7s II kamera, kurią taip pat įsigijome yra vienas geriausių vestuvių filmavimo įrankių šiai dienai, Naudojame “Slider”, “Glidecam” kamerų stabilizatorius, vienakojus ir stovus su profesionaliomis filmavimo “galvomis” kurti tolygius kadrus be drebėjimų.

Prieš susisiekiant su mumis

Susipažinkite su mūsų darbais portfolio skiltyje, kokie galimi filmavimų variantai (1 op., 2op., 2op. + dronas”), kadangi pavyzdžiuose pateikiame tik filmų trailerius, išsirinkti 20+min ir 40+min būtų jūsų nuomonė, kokios trukmės filmą norėtumėt žiūrėti. Bet kokiu atveju Jums klausiant koks skirtumas tarp filmų trukmės ir operatorių skaičiaus, atsakyčiau, kad geriausia rinktis 20+min filmą, kai vestuvinė diena filmuojama 1 operatoriaus, filmas bus lygiai taip pat dinamiškas kaip ir 2 operatorių 40+min filmas.

Ką reiškia prie minučių? Tai reiškia, kad nenorime, jog mūsų kūrybinį procesą ribotų minutės, dažnai tampa galvos skausmas, kaip visa tai sutalpinti, kai turime tiek daug gražios medžiagos. Už sumontuotą ilgesnį filmą papildomo užmokesčio neprašome, nebent tai tapo dvigubos trukmės nei numatyta sutartyje, atsiklausiam, ar Jūs to norėtumėt ir pateikiame kainos pasiūlymą dėl pridėto darbo, nes mes norime atiduoti kuo geresnį produktą.

Jeigu turėsite išskirtinių ar pabrėžtinų pageidavimų ką norėtumet matyti filme, būtinai sakykite, mes išpildysime jūsų pageidavimus. Tokie pavyzdžiai gali būti:

  • interviu iš draugų ar šeimos narių;
  • daugiau drono filmuotų gamtos vaizdų iš fotosesijos (tai sukuria ramybės atmosferą žiūrint filmą);
  • bet ko, ką norėtumėte turėti atsiminimui ilgam, tam tikrų žmonių, tam tikrų Jums svarbių detalių;

Norėdami su mumis susiekti rašykite į mūsų facbeook anketą Susisiekti per facebook , o jeigu jau žinote ko norite, užpildykite užsakymo/kontaktinę formą užpildyti užsakymą ir mes su Jumis susisieksime.

Naudojama įranga ir jos privalumai

Įranga yra vienas pagrindinių kokybės rodiklių, tačiau ir su mėgėjišku techniniu bagažu galima sukurti nuostabių kūrinių. Nepaisant to, vestuvėse labai svarbu yra patogus ir greitas naudojimasis savo įrankiais, nes “nušauti” gerą kadrą vestuvėse reikia pirmiausia turėti patirties pačiose vestuvėse ir jų montavime, kad žinotum, kas tiks ir ko reikės vėliau – montuojant, taip pat patirties naudojantis savais įrankiais, kad “šūvis” būtų iš pirmo karto ir tiesiai į dešimtuką.

Mes naudojame kokybiškiausią optiką foto/video kamerų rinkoje, kadangi objektyvas yra netgi svarbiau už video kamerą.

Mūsų filmavimo kameros yra skatimeniniai fotoaparatai, kurie svarbiausia yra palyginti lengvi, aukščiausios vaizdo fiksavimo kokybės ir lengvai transportuojami, reikalaujantys nedaug laiko filmavimo pasiruošimui, kadangi vestuvės vyksta bent jau 3-4 skirtingose vietose, dėl to renkamės kuo praktiškesnę įrangos sistemą.

Sisteminis fotoaparatas SONY A7s II, kurį naudojame filmavimavime yra tarp geriausių sisteminių fotoaparatų ir dalinasi aukščiausiomis pozicijomis tarp filmuojančių fotoaparatų, kartu su Canon 5D IV ar Canon C100. Dažna filmavimo kamera dydžiu prilygstanti bent dviems fotoaparatams nepranoksta šio sisteminio galiūno.